Najlepszy program PIT do rozliczenia rocznego

Najlepszy program PIT do rozliczenia rocznego

Polscy podatnicy, uzyskujący przychody z różnych źródeł, mają obowiązek składania rocznych zeznań podatkowych. Dla PIT 37 (najpopularniejsza deklaracja dla osób fizycznych) termin składania deklaracji mija 30 kwietnia. Podpowiadamy, jaki jest najlepszy program do rozliczania rocznego.

Dlaczego warto skorzystać z programu do rozliczeń PIT?

Samodzielne wypełnienie rocznych deklaracji podatkowych wymaga znajomości aktualnych przepisów oraz dużej skrupulatności potrzebnej do wykonywania poszczególnych wyliczeń. Osobom spoza branży księgowej takie wyliczenia zajęłyby dużo czasu, a dodatkowo w zeznaniu mogłyby pojawić się niezamierzone błędy. Programy do wypełniania PIT pozwalają szybko uzupełnić formularze i uniknąć niepotrzebnych pomyłek, które wymagałyby składania korekty zeznania w Urzędzie Skarbowym.

PIT Format – sprawdzony program do rozliczania deklaracji podatkowych

PIT Format to program zaprojektowany przez firmę Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT, która w branży podatkowej działa już od prawie trzydziestu lat. Rozwiązanie to od bardzo dawna cieszy się zainteresowaniem podatników, którzy chcą szybko i bezbłędnie wypełnić roczne zeznanie podatkowe. Program jest dostępny bezpłatnie. Wystarczy pobrać go ze strony twórców i zainstalować na swoim komputerze lub otworzyć wersję online. PIT Format pozwala wypełniać m. in. formularze PIT 37, PIT 36, PIT 28 (wraz ze wszystkimi obowiązującymi załącznikami – np. PIT 0). Korzystanie z tego oprogramowania jest w pełni intuicyjne, a zastosowane rozwiązania kontrolne czy systemy ograniczania kwot możliwych do odpisów ograniczają możliwość ewentualnych pomyłek.

Jak działa PIT Format?

Oprogramowanie prowadzi użytkownika, krok po kroku, przez wszystkie elementy potrzebne do prawidłowego wypełnienia rocznego zeznania podatkowego. Kreator stworzony został z myślą o przeciętnym użytkowniku spoza branży podatkowej, który w przygotowywaniu deklaracji nie chce korzystać z płatnej pomocy ekspertów. Wystarczy uzupełnić swoje dane identyfikacyjne oraz przepisać informacje z informacji PIT 11, PIT 11A lub PIT 40A otrzymanych od płatnika składek, a program automatycznie dokona wszystkich wyliczeń i wyświetli gotową deklarację.

facet przy rozliczeniach pit

Dlaczego PIT Format jest najlepszy?

PIT Format od lat należy do najpopularniejszych programów wykorzystywanych do wypełniania rocznych deklaracji podatkowych. Korzystają z niego zarówno osoby płacące zaliczki na podatek dochodowy za pośrednictwem płatników, jak i podatnicy wyliczający oraz odprowadzający zaliczki samodzielnie (PIT 36). Co przesądza o popularności tego oprogramowania?

PIT Format ma szereg zalet:

  1. Jest darmowy,
  2. Jest prosty i intuicyjny w obsłudze,
  3. Kreator pozwala wypełnić zeznanie podatkowe już nawet w 5 minut,
  4. W programie dostępny jest cały komplet deklaracji i załączników,
  5. Można go zainstalować na komputerze lub korzystać z niego online (jest dostosowany do systemu Windows, Linux, Mac OS),
  6. Pozwala wybrać „kreator krok po kroku” lub aktywną deklarację (rozwiązanie dla osób, które wolą samodzielnie dokonać wyliczeń podatku),
  7. Posiada zaawansowane rozwiązania kontroli danych, co gwarantuje brak pomyłek w rozliczeniu,
  8. Pozwala przechodzić do różnych krok wypełniania deklaracji, sprawdzać i poprawiać wypełnione już dane,
  9. Pozwala szybko wysłać elektroniczną deklarację prosto do Urzędu Skarbowego,
  10. Jest na bieżąco aktualizowany, co gwarantuje zgodność z najnowszymi przepisami podatkowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *